HCLS Results: Market Fryer Show

Market Fryer winnersHCLS Results: Market Fryer Show

Grand Champion: Rance Pillians, LaPoynor FFA

Reserve Grand Champion: Jarrett Riley, LaPoynor FFA

1. Rance Pillians, LaPoynor FFA
2. Jarrett Riley, LaPoynor FFA
3. Claire Spivey, Cross Roads 4-H
4. Kelsie Carter, Cross Roads 4-H
5. Wogerer, Cross Roads 4-H
6. Laci Logan, LaPoynor FFA
7. River Pillians, LaPoynor FFA
8. Caitlyn McCarter, Brownsboro
9. Wogerer, Cross Roads 4-H
10. Claire Spivey, Cross Roads
11. Macey Crabtree, Happy Days 4-H
12. Landon Spivey, Happy Days 4-H
13. Gentry Weatherford, Happy Days 4-H
14. Macey Crabtree, Happy Days 4-H
15. Meghan Cook, Happy Days 4-H
16. Brittney Baker, Cross Roads 4-H
17. Caitlyn Culp, Eustace FFA
18. Cheyenne Ramsey, Malakoff FFA
19. Sara Spivey, Cross Roads 4-H
20. Calie Spivey

HCLS Results – Breeding Ewes Show

HCLS Results – Breeding Ewes Show

Grand Champion: Shelby Swinnea, Cayuga 4-H

Reserve Grand Champion: Courtney Wilkins, Cayuga 4-H

Class 1

  1. Shelby Swinnea, Cayuga 4-H
  2. Courtney Wilkins, Cayuga 4-H
  3. Alex Wogerer, Cross Roads 4-H
  4. Alexandria Gatlin, Cross Roads 4-H
  5. Alex Wogerer, Cross Roads 4-H

Class 2

  1. Shelby Swinnea, Cayuga 4-H

HCLS Results: Breeding Goat Show

Breeding Goat winnersHCLS Results: Breeding Goat Show

Grand Champion: Sierra Perez of Cross Roads 4-H

Reserve Grand Champion: Justin Gatlin of Cross Roads 4-H

Class 1

  1. Faith Singleton, LaPoynor FFA
  2. Shelby Swinnea, Cayuga 4-H

Class 2

  1. Tanner Choate, Athens FFA
  2. Tyler Singleton, LaPoynor FFA
  3. Faith Singleton, LaPoynor FFA
  4. Cole Adair, Horizon 4-H

Class 3

  1. Justin Gatlin, Cross Roads 4-H
  2. Chuck Smith, All American 4-H
  3. Faith Singleton, LaPoynor FFA

Class 4

  1. Shelby Swinnea, Cayuga 4-H
  2. Makayla Arnold, Cross Roads FFA

Class 5

  1. Sierra Perez, Cross Roads 4-H
  2. Briana Matero, Horizon 4-H
  3. Dante Matero, Horizon 4-H

Class 8

  1. Justin Gatlin, Cross Roads 4-H
  2. Kylie Williams, Brownsboro FFA
  3. Shelby Swinnea, Cayuga 4-H

Class 9

  1. Brianna Matero, Horizon 4-H

HCLS Results – Breeding Ewes Show

HCLS Results – Breeding Ewes Show

Grand Champion: Shelby Swinnea, Cayuga 4-H

Reserve Grand Champion: Courtney Wilkins, Cayuga 4-H

Class 1

  1. Shelby Swinnea, Cayuga 4-H
  2. Courtney Wilkins, Cayuga 4-H
  3. Alex Wogerer, Cross Roads 4-H
  4. Alexandria Gatlin, Cross Roads 4-H
  5. Alex Wogerer, Cross Roads 4-H

Class 2

  1. Shelby Swinnea, Cayuga 4-H

HCLS Results: Market Goat Show

WinnersHCLS Results: Market Goat Show

Grand Champion: Tyler Johnson of Horizon 4-H

Reserve Grand Champion: Courtney Wilkins of Cayuga FFA

Class 1

  1. Courtney Wilkins, Cayuga FFA
  2. Chad Tindel, Eustace FFA
  3. Riley Jackson, Showstopper 4-H
  4. Shayna Murff, Cross Roads FFA
  5. Karlie Watson, Happy Days 4-H
  6. Chuck Smith, All American 4-H
  7. Cole Surls, Cross Roads FFA
  8. Mary Gould, Cross Roads 4-H
  9. Landon Spivey, Happy Days 4-H
  10. Jamie Lore Cathey, Cross Roads FFA
  11. Klayton Watson, Happy Days 4-H
  12. Amanda Morrison, Brownsboro FFA
  13. Kacey Holder, Timber Trails 4-H

Class 2

  1. Trent Watson, Cross Roads FFA
  2. Lane Smith, Eustace FFA
  3. Tucker Watson, Cross Roads FFA
  4. Emma Ricard, Cayuga FFA
  5. Santos Umana, Eustace FFA
  6. Allison McCalister, Eustace FFA
  7. Adrianne Kinabrew, Happy Days 4-H
  8. Luke Leverett, Cross Roads FFA
  9. Eryn Airheart, Trinidad FFA
  10. Chloe Schultz, Brownsboro FFA
  11. Bayleigh White, Cross Roads FFA
  12. Addyson Carriere, Cross Roads FFA
  13. Kelsie Carter, Cross Roads FFA
  14. Eric Monroe, Malakoff FFA

Class 3

  1. Chad Tindel, Eustace FFA
  2. Tanner King, Cross Roads 4-H
  3. Chris Aaron, Cross Roads 4-H
  4. Brooke Young, Eustace FFA
  5. Sierra Perez, Cross Roads 4-H
  6. Rylea Washurn, Horizon 4-H
  7. Justice Cathey, Cross Roads FFA
  8. Justin Gatlin, Cross Roads 4-H
  9. Emily Airheart, Trinidad FFA
  10. Jessica Wiggins, LaPoynor FFA
  11. Taylor Childers, Mabank FFA
  12. Zoe Youngblood, Mabank FFA
  13. Kevin Ray, Trinidad FFA

Class 4

  1. Emma Ricard, Cayuga FFA
  2. Tanner KING, Cross Roads 4-H
  3. Ashley Weaver, Cross Roads FFA
  4. Cody Weaver, Cross Roads FFA
  5. Sara Spivey, Cross Roads 4-H
  6. Haylee Smith, Cayuga 4-H
  7. Justice Cathey, Cross Roads FFA
  8. Brittany Rozelle, Brownsboro FFA
  9. Austin Tarrent, LaPoynor FFA
  10. Erica Airheart, Trinidad FFA
  11. Laura Childress, Cedar Creek Home School
  12. Kacey Holder, Timber Trails 4-H
  13. Luke Leverett, Cross Roads 4-H
  14. Tyler Singleton, LaPoynor FFA

Class 5

  1. Tanner Choate, Athens FFA
  2. Gracey Pitchford, Horizon 4-H
  3. Kade Graham, Eustace FFA
  4. Chris Aaron, Cross Roads 4-H
  5. Justin Gatlin, Cross Roads 4-H
  6. Julie Wiggins, LaPoynor FFA
  7. Kellie Jo Airheart, Trinidad FFA
  8. Ryle Washburn, Horizon 4-H
  9. Brent Mason, Brownsboro FFA
  10. Ethan Hoops, Eustace FFA
  11. Samantha Wogerer, Cross Roads 4-H
  12. Shayna Murff, Cross Roads FFA
  13. Katelyn Smith, Cross Roads FFA

Class 6

  1. Kennedy Rogers, Cross Roads FFA
  2. Casey Pitchford, Horizon 4-H
  3. Kennedy Rogers, Cross Roads FFA
  4. Maggie Groom, Eustace 4-H
  5. Jon Howard, Brownsboro FFA
  6. Drake Rummell, Athens FFA
  7. Faith Singleton, LaPoynor FFA
  8. Abbie Horton, Happy Days 4-H
  9. Cole Surls, Cross Roads FFA
  10. Hallie Airheart, Trinidad FFA
  11. Christopher Childress, Cedar Creek Home School
  12. Cole Adair, Horizon 4-H
  13. Eli Arnold, Trinidad FFA
  14. Brittany Rozelle, Brownsboro FFA

Class 7

  1. Tyler Johnson, Horizon 4-H
  2. Kade Graham, Eustace FFA
  3. Casie Spivey, Outdoor Sports
  4. Sara Spivey, Cross Roads 4-H
  5. Austin Tarrent, LaPoynor FFA
  6. Calie Spivey, Archery Outdoor Sports
  7. Cheyenne Ramsey, Malakoff FFA
  8. Faith Singleton, LaPoynor FFA
  9. Alex Wogerer, Cross Roads 4-H
  10. Alyssa Wogerer, Cross Roads 4-H
  11. Mallary Rummell, Athens FFA
  12. Tyler Singleton, LaPoynor FFA
  13. Rachel Henry, Cross Roads FFA
  14. Madison Smith, Happy Days 4-H
  15. Cole Adair, Horizon 4-H
  16. Hannah Presley, LaPoynor FFA